Park de Watertoren

Park de Watertoren is het grootste park in Overvecht-Zuid. Het park ligt centraal tussen alle woonbuurten.

Hier kun je wandelen, spelen, sporten en ontmoeten. Het park is groter dan je misschien denkt. Het park ligt aan beide kanten van de Moezeldreef. Ook de groene singel die door Overvecht-Zuid slingert hoort bij het park.

Bij de watertoren maakt de singel een rechte hoek. Daar wordt de singel een grote vijver. Dit is met opzet zo gemaakt. Zo kun je de hele watertoren goed zien.

Hoe is het landschap ontstaan?

In de jaren ’60 spoten bouwers zand op de weilanden voor de bouw van Overvecht. Dat gebeurde vaak bij nieuwe wijken, want op een vlakke zandlaag is het makkelijker bouwen. Voor het park was dat niet nodig. Toch zie je het oude landschap niet meer terug, omdat het park anders is ontworpen. Alleen aan de Moezeldreef zijn nog oude slootjes en een paar knotwilgen over. Dit deel is in 2005 opgeknapt. Er zijn nu slingerende wandelpaden en natuurvriendelijke oevers. Dat zijn oevers die langzaam aflopen in het water. De oevers zijn een fijne plek voor beestjes zoals insecten, kikkers en vissen. 

Een park voor iedereen

Toen het park werd aangelegd, wilde de gemeente dat het voor jong en oud was. Ten zuiden van de Moezeldreef kwamen sportvelden, een bloementuin en een grote waterspeelplaats. Ten noorden lagen speel- en ligweides, een kinderboerderij en een speeltuin. Het park bestond vooral uit gras met losse bomen, zodat het uitzicht open bleef.

Later veranderde het park. De bloementuin verdween. In de winter is er nu een ijsbaantje. In 2021 ging de dierenweide weg. In 2025 werd het gebied bij de watertoren opnieuw ingericht. Het is nu een groene plek om te wandelen, spelen, elkaar te ontmoeten en te genieten.
 

Bewoners mochten meedenken

In Overvecht mochten de eerste bewoners meedenken over hun buurt. Dat was eind jaren 60 voor het eerst in Utrecht. Er kwamen werkgroepen, ook voor het park. Een torenflat aan de rand van het park ging niet door, want de Overvechters wilden liever een extra stukje park. Ook kozen zij zelf de naam: Park de Watertoren.

Hulp en contact – Erfgoed

Telefoon

14 030

E-mail

erfgoed@utrecht.nl